niedziela, 1 października 2023 09:53

Paradował po mieście przebrany za rosyjskiego żołnierza i wychwalał atak na Ukrainę

Paradował po mieście przebrany za rosyjskiego żołnierza i wychwalał atak na Ukrainę

Prudniccy kryminalni zatrzymali 49-latka podejrzanego o publiczne propagowanie symboli „Z” oraz „V” wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz nawołującego do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za takie przestępstwa grozi do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
Prudniccy policjanci otrzymali sygnały od zaniepokojonych mieszkańców o mężczyźnie chodzącym po ulicach miasta przebranym za żołnierza rosyjskiego. Osoba ta miał propagować m. in. symbole „Z” oraz „V” wspierające agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem tego typu zachowanie jest karalne oraz zabronione. Dlatego sprawą tą zajęli się prudniccy kryminalni.

Śledczy szybko z tym przestępstwem powiązali 49-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego. Podczas przeszukania pomieszczeń nalężących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wiele przedmiotów, elementów odzieży z symbolami i hasłami o treściach propagujących ustrój totalitarny Federacji Rosyjskiej oraz nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Zdaniem śledczych 49-latek tych samych czynów miał również dopuszczać się za pomocą portali społecznościowych. Czynności przeszukania i zatrzymania mężczyzny odbyły się z udziałem prokuratora.

49-latek usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za co grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.


prudnik zatrzymany za propagowanie 1
prudnik zatrzymany za propagowanie 1

prudnik zatrzymany za propagowanie 3
prudnik zatrzymany za propagowanie 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama