niedziela, 1 października 2023 11:55

Trzej dilerzy zatrzymani w krótkim czasie. Kryminalni przejęli ponad 20 kg narkotyków

Trzej dilerzy zatrzymani w krótkim czasie. Kryminalni przejęli ponad 20 kg narkotyków
Dąbrowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali łącznie ponad 20 kilogramów narkotyków. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a trzeci objęty dozorem policyjnym. Podejrzanym grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej w ciągu zaledwie jednego tygodnia przejęli z zagłębiowskiego rynku ponad 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

Pierwszy w ręce kryminalnych wpadł 22-letni mężczyzna. Zatrzymanie było wynikiem rozpracowania siatki handlarzy narkotykowych. Do zatrzymania podejrzanego mężczyzny doszło w jego mieszkaniu. W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci znaleźli i skonfiskowali ponad 16 kilogramów różnych rodzajów narkotyków, w tym marihuanę i metamfetaminę.

Do następnego zatrzymania doszło na terenie powiatu będzińskiego. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 750 gramów suszu marihuany. Niedługo trzeba było czekać na wpadkę kolejnego z dilerów. Tym razem w Sosnowcu stróże prawa przechwycili przeszło 3,2 kilograma amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany. Posiadaczem nielegalnych substancji był 22-letni mieszkaniec Sosnowca. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych, aby dostarczyć dowodów do postępowania karnego przeciwko podejrzanym.

Dwaj zatrzymani 22-latkowie, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a 26-latek objęty dozorem policyjnym. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokuratura postawiła pierwszemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w celu dalszej dystrybucji, za co grozi do 12 lat więzienia. Dwaj pozostali usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama