niedziela, 1 października 2023 10:44

Zuchwała kradzież na placu zabaw. 8-latek zabrał cudzy rower o wartości 1,5 tysiąca złotych

Zuchwała kradzież na placu zabaw. 8-latek zabrał cudzy rower o wartości 1,5 tysiąca złotych
W miniony weekend, z jednego z placów zabaw na terenie Nowego Sącza został skradziony rower. Sądeccy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia szybko wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim 8-latek. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

27 maja br. 12-letni mieszkaniec Nowego Sącza przyjechał swoim rowerem na jeden z placów zabaw na terenie miasta. Przed godziną 14:00 chłopiec zorientował się, że jego rower, wart 1,5 tysiąca złotych, został skradziony. O zdarzeniu natychmiast powiadomił sądeckich policjantów ojciec 12-latka. Patrol, który przybył we wskazane miejsce, rozpytał osoby pracujące na terenie parku i przeszukał okolicę, niestety bez rezultatu. W tym czasie, około godziny 14:35, policjanci patrolujący jedno z sądeckich osiedli, zauważyli rower, który wyglądem przypominał opisywany przez oficera dyżurnego jednoślad skradziony 12-latkowi. Postanowili zatem sprawdzić swoje podejrzenia. Szybko okazało się, że były trafne, ponieważ faktycznie był to ten rower, a mundurowi ustalili, że kradzieży dopuścił się… 8-latek. Chłopiec przyznał się policjantom, że zabrał cudzy rower i przyjechał nim do domu.

Odnaleziony jednoślad został zabezpieczony i przekazany prawowitemu właścicielowi, natomiast sprawą 8-latka zajmie się III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, gdzie zostaną przekazane zgromadzone przez policjantów materiały dotyczące demoralizacji nieletniego.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama