niedziela, 1 października 2023 10:18

Zaatakowali mężczyznę na ulicy bijąc pałką i strzelając z wiatrówki, wcześniej jeden z nich pobił swoją byłą

Zaatakowali mężczyznę na ulicy bijąc pałką i strzelając z wiatrówki, wcześniej jeden z nich pobił swoją byłą

Tymczasowe areszty zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy napadli na mieszkańca Lubina. Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, bili po głowie i ciele pokrzywdzonego, kopali i zadawali mu ciosy pałką teleskopową. Jeden z podejrzanych oddał w kierunku ofiary kilkanaście strzałów z pistoletu pneumatycznego. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za grożenie swojej byłej partnerce, naruszenie jej nietykalności i posiadanie narkotyków. Jak się okazało przyczyną takiego zachowania były sprawy osobiste. Teraz dwóm mieszkańcom Lubina może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na jednym z mieszkańców miasta. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany przez sprawców na ulicy. 21-latek miał zadawać mu ciosy pałką po całym ciele, również w okolicę głowy, natomiast jego wspólnik miał strzelać z pistoletu pneumatycznego do mężczyzny, powodując u niego liczne stłuczenia, zasinienia i krwawiące rany.

Dodatkowo młodszy ze sprawców, na jednej z ulic miasta groził swojej byłej partnerce spaleniem, uderzył ją w twarz, a także szarpał i popychał, naruszając nietykalność cielesną pokrzywdzonej.

Obaj podejrzani zostali zatrzymani przez lubińskich kryminalnych i doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełniania przestępstwa rozboju. Dodatkowo 21-letni lubinianin odpowie za groźby karalne, naruszenie nietykalności cielesnej i posiadanie narkotyków, które funkcjonariusze ujawnili u niego w trakcie zatrzymania i przeszukania. Teraz za swoje występki podejrzani odpowiedzą przed sądem, może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.


lubin rozboj 2
lubin rozboj 2

lubin rozboj 3
lubin rozboj 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama