niedziela, 1 października 2023 11:04

Chodził po klatach i podpalał różne rzeczy, nawet wózek dziecięcy. "Byłem nerwowy, wpadłem na taki pomysł"

Chodził po klatach i podpalał różne rzeczy, nawet wózek dziecięcy. "Byłem nerwowy, wpadłem na taki pomysł"

Emocje, to bardzo silny bodziec, który popycha nas często do irracjonalnego zachowania. Tak swoje naganne postępowanie tłumaczył pewien 30-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna po spożyciu alkoholu i pod wpływem nerwów wybrał się na spacer, aby przewietrzyć głowę. W pewnym momencie wpadł na pomysł, wszedł do pierwszego bloku i podpalił tam stojące na korytarzu kartony. Następnie odwiedził inną klatkę schodową, gdzie podpalił wózek i stojące tam przedmioty. Potem ruszył dalej i powtórzy swoje zachowania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczeni mienia o łącznej wartości blisko 48 tys. Prokurator zastosował wobec 30-latka dozór policyjny.
Czujność, kojarzenie faktów, pamięć do twarzy oraz zdarzeń jest niezbędna w dobrym wykonywaniu służby policyjnej. Właśnie takimi cechami odznacza się jeden z dyżurnym węgorzewskiej komendy. Dzięki jego czujności sprawca podpaleń został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Zanim policjant dotarł do pracy i objął stanowisko kierowania zauważył na jednym z osiedli znanego mu mężczyznę, który przemieszczał się bez celu. Kiedy odebrał zgłoszenie o podpaleniach, od razu skojarzył fakty. Wysyłając patrol na interwencję wskazał mundurowym opis osoby podejrzanej o to zajście. Jak się okazało przypuszczenia dyżurnego potwierdziły się. Mężczyzna od razu przyznał się do podpaleń w trzech klatkach schodowych. 30-latek został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. W klatkach schodowych mieszkaniec Węgorzewa podpalał m.in. kartony, wózki, buty itp. Zaprószony ogień robił dalej swoje. W każdym z pomieszczeń uszkodzeniu uległy ściany i instalacje elektryczne. Łącznie pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę blisko 48 tyś złotych.

W czwartek (01.06.2023r) prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i  zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zgodnie z art. 288 kodeksu karnego, za zniszczenie lub uszkodzenie czyjegoś mienia przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.Źródło: warmińsko-mazurska policja 

32-219675
32-219675

32-219676
32-219676


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama