środa, 4 października 2023 12:02

Ścigany za usiłowanie zabójstwa zbiegł z Niemiec i ukrywał się w Polsce. Po zatrzymaniu czeka na ekstradycję

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przy współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji, na terenie powiatu starogardzkiego zatrzymali 31-latka poszukiwanego przez stronę niemiecką Europejskim Nakazem Aresztowania za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i na jej wniosek, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji.
Ścigany za usiłowanie zabójstwa zbiegł z Niemiec i ukrywał się w Polsce. Po zatrzymaniu czeka na ekstradycję

Intensywna praca policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przy współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji, pozwoliła na ustalenie miejsca ukrywania się oraz zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za usiłowanie zabójstwa.

31-letni obywatel Ukrainy podejrzany jest o to, że w czerwcu tego roku na terenie Niemiec, usiłował zabić innego obywatela Ukrainy. Zatrzymany 31-latek zaatakował go i bił tak długo, aż mężczyzna nie dawał oznak życia. Potem pozostawił go, nie udzielając mu pomocy. Wbrew oczekiwaniom sprawcy, jego ofiara nie umarła. Pokrzywdzonemu pomógł przechodzień, który zaalarmował policjantów.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, po otrzymaniu informacji o tym, że poszukiwany mężczyzna przekroczył granicę Polski i może przebywać w naszym województwie. Na podstawie zdobytych informacji wytypowali miejsca, w których mógł ukrywać się poszukiwany przez niemieckich policjantów 31- latek. Dzięki swoim ustaleniom weszli do jednego z mieszkań na terenie powiatu starogardzkiego, w którym zatrzymali obywatela Ukrainy.

Mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W chwili zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu. Policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i na jej wniosek, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama