środa, 4 października 2023 12:15

Pijany chciał zaparkować na schodach sklepu. Potem odjechał na feldze z wystrzelonymi poduszkami [FOTO]

Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, wjechał w schody jednego z przyulicznych sklepów, a po stracie opony jechał ulicami powiatu na feldze, z uaktywnionymi poduszkami powietrznymi i wyciekającym płynem, po czym zatrzymał się na polu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Pijany chciał zaparkować na schodach sklepu. Potem odjechał na feldze z wystrzelonymi poduszkami [FOTO]

Wczoraj dyżurny z puckiej komendy został powiadomiony, że ulicami powiatu jedzie prawdopodobnie pijany kierowca. Policjanci z komisariatu w Krokowej pojechali w kierunku miejscowości Goszczyno, gdzie kierujący fordem miał jechać zygzakiem. Następnie ustalono, że kierujący, będąc już w miejscowości Minkowice, wjechał w schody jednego z przyulicznych sklepów powodując uszkodzenie swojego pojazdu. Jak ustalili funkcjonariusze to właśnie tam kierujący chciał zaparkować swój samochód by udać się do sklepu. Mężczyzna uderzając w schody stracił oponę w wyniku czego dalszą trasę pokonywał na feldze. Mundurowi ustalili, ze kierujący jadąc także z uaktywnionymi poduszkami i wyciekającymi płynami, udał się w kierunku Lisewa. Tam, przy uszkodzonym fordzie, policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu puckiego. W rozmowie z mężczyzną policjanci wyczuli woń alkoholu. Jego mowa była bełkotliwa. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło, że 42-latek miał 2,8 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 42-latek odpowie za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat, wysoka grzywna, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama