środa, 4 października 2023 12:08

Nawciągany tirowiec wpadł podczas rutynowej kontroli. W kabinie miał rozsypaną amfetaminę, a pod ręką lufkę

W miniony weekend funkcjonariusze z tczewskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mieszkańca Gdańska, który przewoził w ciężarówce amfetaminę. O pomoc do policjantów zwrócił się patrol Inspekcji Transportu Drogowego, który zatrzymał do rutynowej kontroli na autostradzie A1 w Swarożynie dafa z naczepą. Kierowca był wyraźnie pobudzony i przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał narkotyki. W związku z podejrzeniem kierowania ciężarówką po zażyciu amfetaminy mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
Nawciągany tirowiec wpadł podczas rutynowej kontroli. W kabinie miał rozsypaną amfetaminę, a pod ręką lufkę

W ubiegły weekend policjanci z tczewskiego wydziału ruchu drogowego zostali wezwani do udzielenia pomocy patrolowi Inspekcji Transportu Drogowego. Na autostradzie A1 w Swarożynie inspektorzy zatrzymali do rutynowej kontroli dafa z naczepą, którego kierowca był wyraźnie pobudzony. Inspektor, po wejściu do kabiny ciężarówki, zauważył rozsypany proszek i szklaną lufkę między fotelami. 44-latek potwierdził, że znaleziona substancja to narkotyk i przyznał się, że kilka godzin przed kontrolą zażył taki sam środek odurzający. Mężczyzna okazał im również woreczek strunowy z niedozwoloną substancją.

Krew 44-latka została pobrana do dalszych badań, a policyjny tester wskazał, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mieszkaniec Gdańska został przewieziony do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem po użyciu amfetaminy mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama