piątek, 5 grudnia 2025 07:18
Reklama
Słupsk: gorzkie konsekwencje kradzieży

Ukradli 19 uli razem z pszczołami i miodem. Sprawcy zatrzymani

Pomorska policja poinformowała o zatrzymaniu trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież uli z terenu jednej z pasiek w powiecie słupskim. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ustalili, że sprawcy zabrali łącznie 19 uli, w których znajdowały się trzy rodziny pszczele, oraz około 4 litry miodu. Straty oszacowano na około 20 tysięcy złotych.
Ukradli 19 uli razem z pszczołami i miodem. Sprawcy zatrzymani

Autor: Policja pomorska

Do kradzieży doszło pod koniec maja. Jak przekazuje pomorska policja, właściciel pasieki natychmiast zawiadomił mundurowych, a sprawą zajęli się słupscy kryminalni. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariusze szybko namierzyli sprawców – trzech mieszkańców gminy Potęgowo w wieku od 35 do 42 lat.

Podczas przeszukania należących do nich posesji policjanci odzyskali wszystkie skradzione ule oraz miód, który przelany był już do pojemników. Zarówno ule, jak i cztery litry miodu zostały przekazane prawowitemu właścicielowi.

Zatrzymani trafili do komendy. Jeszcze dziś mają zostać przesłuchani i usłyszeć zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze