piątek, 5 grudnia 2025 08:35
Reklama

Wyszedł z mieszkania, policjanci czekali w bramie. Poszukiwany 24-latek spędzi rok w więzieniu

Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z mokotowskiej komendy, 24-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał wobec niego nakaz doprowadzenia, natomiast Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ zarządził jego osadzenie w zakładzie karnym. Mężczyzna został skazany na kary więzienia m.in. za kradzież rozbójniczą i inne przestępstwa przeciwko mieniu. Spędzi za kratami ponad rok.
Wyszedł z mieszkania, policjanci czekali w bramie. Poszukiwany 24-latek spędzi rok w więzieniu
archiwum

Jednym z głównych zadań policjantów pionu kryminalnego jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, które często za wszelką cenę starają się unikać odpowiedzialności. Aby nie trafić w ręce wymiaru sprawiedliwości, zmieniają miejsce pobytu i celowo się ukrywają, co znacząco utrudnia działania służb. Dlatego każda taka realizacja wymaga od funkcjonariuszy doświadczenia i skutecznych działań operacyjnych.

Tym razem kryminalni z mokotowskiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań przy ul. Chełmskiej może przebywać poszukiwany 24-latek. Mundurowi dysponowali informacjami, że wobec mężczyzny wydano aż trzy podstawy do zatrzymania. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ poszukiwał go nakazem doprowadzenia w związku z karą 365 dni pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą. Dodatkowo Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wystawił wobec niego list gończy oraz drugi nakaz doprowadzenia — tym razem za wykroczenia kradzieży, za które orzeczono mu karę 15 dni więzienia.

Gdy policjanci upewnili się, że mężczyzna rzeczywiście przebywa w wytypowanym miejscu, udali się pod wskazany adres i zatrzymali go w bramie budynku. Następnego dnia 24-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze