piątek, 5 grudnia 2025 09:39
Reklama
Lublin: coraz grubsza kartoteka 25-latka

Zapłacił taksówkarzowi z Zimbabwe fałszywą stówką, ale nie wyszło i musiał uciekać. 25-latek został aresztowany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 25-latka podejrzanego o wprowadzenie do obiegu fałszywego banknotu. Mężczyzna zapłacił sfałszowaną setką za kurs taksówką, a gdy kierowca zorientował się, że został oszukany, sprawca rzucił się do ucieczki.
Zapłacił taksówkarzowi z Zimbabwe fałszywą stówką, ale nie wyszło i musiał uciekać. 25-latek został aresztowany

Autor: Lubelska policja

Do incydentu doszło w Lublinie. Jak ustalili śledczy, po zakończonym przejeździe podejrzany przekazał kierowcy – obywatelowi Zimbabwe – banknot o nominale 100 zł. Taksówkarz szybko zorientował się, że pieniądz jest podrobiony, i wysiadł za pasażerem. Mężczyzna natychmiast uciekł - relacjonuje lubelska policja.

Sprawą zajęli się policjanci operacyjni z „mienia”. Analiza nagrań z monitoringu i zeznania świadka pozwoliły na szybkie ustalenie tożsamości sprawcy. Zatrzymany 25-latek był już dobrze znany mundurowym – w przeszłości był karany za podobne przestępstwa, a niedawno był także zatrzymywany w związku ze sprawą rozboju.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu oraz oszustwa. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze