niedziela, 14 grudnia 2025 14:54

39-latek groził taksówkarzowi i zmuszał go do jazdy. Został zatrzymany dzięki czujności kasjerki

Policjanci z Głogowa zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który groził kierowcy taksówki i zmuszał go do jazdy po mieście. Do zatrzymania doszło dzięki czujności pracownicy sklepu i szybkiej interwencji funkcjonariuszy.
39-latek groził taksówkarzowi i zmuszał go do jazdy. Został zatrzymany dzięki czujności kasjerki
Komenda Powiatowa Policji w Głogowie

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 sierpnia, na terenie Głogowa. Według ustaleń policji, do taksówki wsiadł pasażer, który miał grozić kierowcy i zmuszać go do zatrzymywania się w wyznaczonych przez siebie miejscach.

Podczas jednego z postojów obaj mężczyźni weszli do sklepu. Nietypowe zachowanie taksówkarza i pasażera zwróciło uwagę kasjerki, która podejrzewając, że kierowca może być zastraszany, poinformowała policję. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i zatrzymali 39-latka przy kolejnym postoju. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za zmuszanie innej osoby do określonego zachowania, stosując groźbę bezprawną lub przemoc, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze