Śledczy ustalili, że sprawca wykorzystywał fałszywe strony banków, przesyłając pokrzywdzonym linki, które po kliknięciu umożliwiały mu przejęcie dostępu do kont. Następnie dokonywał zakupów markowych telefonów, opłacał różne usługi, a także przelewał środki pieniężne.
Wstępne ustalenia wskazują, że 19-latek oszukał kilka osób na łączną kwotę blisko 37 tysięcy złotych. Policja podejrzewa, że liczba pokrzywdzonych może być większa, a śledztwo jest nadal w toku.
Na wniosek policji i prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Ponieważ mężczyzna jest obcokrajowcem, Komendant Miejski Policji w Szczecinie wystąpił do Komendanta Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji administracyjnej zobowiązującej go do powrotu do kraju.
Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów online: nie klikać w podejrzane linki i każdorazowo weryfikować autentyczność stron bankowych.






![Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO] Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO]](https://static2.kryminalki.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-pozar-na-terenie-prywatnej-firmy-splonelo-szesc-zestawow-ciezarowych-foto-1765709124.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze