niedziela, 14 grudnia 2025 14:46

Policjanci przejęli 200 gramów nowego narkotyku o nazwie NEP. Do sprawy zatrzymano 60-letnią kobietę

Policjanci z wydziału kryminalnego w Gryficach zatrzymali 60-letnią mieszkankę powiatu gryfickiego, u której w domu ujawniono ponad 200 gramów nowej substancji psychoaktywnej - N-Etylonorpetedronu (NEP). Kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Grozi jej do 10 lat więzienia.
Policjanci przejęli 200 gramów nowego narkotyku o nazwie NEP. Do sprawy zatrzymano 60-letnią kobietę
KPP w Gryficach

Podczas przeszukania funkcjonariusze wykorzystali psa służbowego wyszkolonego do wykrywania zapachów narkotyków. To właśnie jego wskazania doprowadziły policjantów do miejsca, w którym kobieta ukryła niebezpieczną substancję. W sumie zabezpieczono 203 gramy NEP - środka o silnym działaniu psychoaktywnym, którego posiadanie jest w Polsce zabronione.

Zatrzymana 60-latka została przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnej. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa.

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy z Gryfic znaczna ilość niebezpiecznej substancji nie trafi na lokalny rynek.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze