niedziela, 14 grudnia 2025 14:38

Podszywali się pod pracowników administracji i okradali ludzi. Zatrzymane dwie kobiety i mężczyzna

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże pieniędzy i wartościowych przedmiotów od osób starszych. Do zatrzymań doszło 25 listopada 2025 roku na terenie Częstochowy, a przestępstwa miały miejsce na terenie Bielska-Białej i Tychów.
Podszywali się pod pracowników administracji i okradali ludzi. Zatrzymane dwie kobiety i mężczyzna
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Sprawcy działali według schematu „na pracownika administracji budynku”. Jedna z kobiet pukając do drzwi starszych osób przedstawiała się jako pracownik administracji i tłumaczyła swoją obecność koniecznością sprawdzenia sieci wodociągowej. Gdy pokrzywdzony był w łazience, druga kobieta przeszukiwała mieszkanie, kradnąc gotówkę i cenne przedmioty.

W wyniku działań operacyjnych policjanci namierzyli i zatrzymali dwie kobiety w wieku 26 i 50 lat oraz 72-letniego mężczyznę. Najmłodsza z kobiet była poszukiwana trzema listami gończymi. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań i ujawnienia kolejnych wątków przestępczych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze