Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu od pewnego czasu obserwowali 42-letniego mieszkańca miasta. Operacyjne ustalenia wskazywały, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Policjanci uderzyli w momencie, gdy podejrzany znajdował się w samochodzie. Podczas przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli pierwsze dowody, kilkanaście gramów mefedronu. To był jednak dopiero początek kłopotów 42-latka.
Prawdziwe uderzenie nastąpiło podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego. Policjanci zabezpieczyli tam blisko 2,5 kilograma mefedronu i około 80 gramów amfetaminy. Taka ilość narkotyków mogłaby posłużyć do przygotowania tysięcy porcji handlowych, które zalałyby radomskie ulice.
Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Radom Wschód. Usłyszał tam zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. W środę, 22 kwietnia, sąd zdecydował, że 42-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.







Napisz komentarz
Komentarze