środa, 10 czerwca 2026 21:03

Samochód wjechał w pieszych na chodniku. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu w wyniku makabrycznego wypadku drogowego, do którego doszło w środowe popołudnie w Bardzie. Kierujący osobową toyotą stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i z impetem potrącił dwóch pieszych, a następnie odbił się od muru i uderzył w inne auto. Pomimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej podjętej przez zespoły ratownictwa medycznego, życia poszkodowanych nie udało się uratować. Droga wojewódzka w miejscu tragedii została całkowicie zablokowana.
Samochód wjechał w pieszych na chodniku. Nie żyją dwie osoby
Policja w Ząbkowicach Śląskich

Do zdarzenia doszło 10 czerwca 2026 roku przed godziną 17:00 w rejonie ulicy Głównej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 52-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, kierujący samochodem marki Toyota, z nieustalonych dotąd przyczyn nagle zjechał z prawidłowego pasa ruchu. Pojazd z impetem wjechał na chodnik przeznaczony dla pieszych.

Samochód z dużą siłą uderzył w idące tamtędy dwie osoby. Według wstępnych ustaleń śledczych, ofiary tego tragicznego zdarzenia to nastoletni chłopiec oraz dorosły mężczyzna. Po potrąceniu pieszych rozpędzona toyota odbiła się od pobliskiego muru i uderzyła w kolejny samochód tej samej marki, którym z przeciwnego kierunku podróżował 41-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Na miejsce katastrofy natychmiast skierowano liczne patrole policji, straż pożarną oraz załogi pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni podjęli natychmiastową próbę ratowania życia potrąconych osób. Niestety, obrażenia wewnętrzne i wielonarządowe u obu pieszych okazały się śmiertelne. Lekarz stwierdził zgon nastolatka oraz dorosłego mężczyzny na miejscu wypadku.

Na ulicy Głównej w Bardzie pod nadzorem prokuratora pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczają ślady, przesłuchują świadków oraz badają stan techniczny pojazdu sprawcy. Ruch w miejscu wypadku został całkowicie wstrzymany, a policjanci kierują samochody na wyznaczone objazdy, apelując o cierpliwość i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze