wtorek, 23 czerwca 2026 10:20

Pijany Ukrainiec próbował przekupić policjantów. Za "wolność" oferował im ponad 4 tysiące złotych

Kierowca renault wpadł w ręce otwockiej drogówki podczas rutynowej kontroli trzeźwości. 57-letni obywatel Ukrainy nie tylko wsiadł za kierownicę z ponad promilem alkoholu w organizmie, ale próbował również wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Za próbę przekupstwa oraz jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Pijany Ukrainiec próbował przekupić policjantów. Za "wolność" oferował im ponad 4 tysiące złotych
KPP w Otwocku

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Kołbiel, gdzie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwość”. Mundurowi zatrzymali do kontroli osobowe renault, za którego kierownicą siedział 57-letni mężczyzna. Już pierwsze chwile rozmowy z kierującym potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

To jednak nie był koniec kłopotów 57-latka. Mężczyzna, licząc na uniknięcie konsekwencji, złożył policjantom propozycję korzyści majątkowej. Mimo stanowczych pouczeń funkcjonariuszy, że taka propozycja jest przestępstwem, kierujący wyciągnął z kieszeni 4400 złotych i położył je na stole, próbując przekonać mundurowych do „zapomnienia” o sprawie. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został poinformowany o popełnieniu przestępstwa o charakterze korupcyjnym, a zabezpieczone pieniądze stały się dowodem w sprawie. 57-latek trafił do celi w otwockiej komendzie.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za swoje czyny 57-latek odpowie teraz przed sądem.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze