Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na 20-latka, który w podejrzany sposób wypłacał gotówkę przy użyciu telefonu komórkowego. Przeprowadzona interwencja wykazała, że mężczyzna miał przy sobie sześć telefonów oraz 15 cudzych kart płatniczych. Dodatkowo przy zatrzymanym ujawniono 7 600 złotych w gotówce.
W toku dalszych czynności policjanci namierzyli wspólnika, który w pobliżu obserwował otoczenie. 26-letni obywatel Ukrainy przyznał, że odbierał gotówkę od nieznanych osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim ponad 18 tysięcy złotych. Łącznie u obu mężczyzn znaleziono ponad 25 tysięcy złotych pochodzących z przestępczego procederu.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży polegającej na zaborze kart płatniczych na szkodę 15 osób oraz paserstwa. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, która zastosowała wobec mężczyzn dozór policyjny. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze