czwartek, 25 czerwca 2026 11:11

16-latek zatrzymany po kolizji z motocyklem policji. Uciekał na niezarejestrowanym crossie.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 24 czerwca, na terenie Zatora. 16-latek bez uprawnień próbował uciec policjantom na motocyklu marki Honda, łamiąc przy tym liczne przepisy ruchu drogowego. Pościg zakończył się kolizją z radiowozem i ucieczką pieszą.
16-latek zatrzymany po kolizji z motocyklem policji. Uciekał na niezarejestrowanym crossie.
Policja Małopolska

Około godziny 18:00 na ulicy Wadowickiej patrol oświęcimskiej drogówki zauważył motocyklistę poruszającego się pojazdem bez tablicy rejestracyjnej. Gdy funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, kierujący gwałtownie przyspieszył, ignorując polecenia mundurowych. Policjanci natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i rozpoczęli pościg.

W trakcie działań jeden z policjantów wyprzedził uciekiniera i zaczął zwalniać, by zmusić go do zatrzymania. Wówczas 16-latek uderzył w tył policyjnego motocykla i upadł na jezdnię. Po wypadku nastolatek porzucił jednoślad i próbował zbiec pieszo, jednak został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy z użyciem środków przymusu bezpośredniego.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zbadała stan zdrowia chłopca. Po zakończeniu czynności 16-letni mieszkaniec Zatora został przekazany pod opiekę rodziców. Sprawa znajdzie swój finał w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, gdzie nastolatek odpowie za swoje czyny, w tym m.in. za jazdę bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze