czwartek, 25 czerwca 2026 14:15

16-latek za kierownicą doprowadził do tragedii. Cztery osoby trafiły do szpitala po dachowaniu Forda

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj około godziny 3:00 nad ranem w miejscowości Dys pod Lublinem. Kierujący Fordem 16-latek, nie posiadający żadnych uprawnień, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i ogrodzenie, a następnie dachował. Wszyscy podróżujący autem nastolatkowie trafili do szpitala.
16-latek za kierownicą doprowadził do tragedii. Cztery osoby trafiły do szpitala po dachowaniu Forda
KMP Lublin

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że młody kierowca, jadąc w kierunku ulicy Samsonówka, na łuku drogi wypadł z trasy. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd został całkowicie zniszczony. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratunkowe oraz biegły z zakresu motoryzacji, który zabezpieczył ślady pozwalające na odtworzenie przebiegu zdarzenia.

Bilans wypadku jest tragiczny. 16-letni kierujący znajduje się w stanie zagrażającym życiu. Jeden z pasażerów doznał licznych złamań i jego stan oceniany jest jako ciężki, natomiast pozostała dwójka nastolatków odniosła lżejsze obrażenia. W trakcie czynności wyszło na jaw, że pasażerowie byli pod wpływem alkoholu, natomiast stan kierowcy uniemożliwił przeprowadzenie badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pod nadzorem prokuratury, prowadzą intensywne czynności wyjaśniające. Funkcjonariusze ustalają przede wszystkim, w jaki sposób 16-latek wszedł w posiadanie samochodu oraz dlaczego grupa nieletnich zdecydowała się na tak niebezpieczną przejażdżkę w środku nocy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze