Policyjni wodniacy, patrolując teren akwenu, zwrócili uwagę na sposób prowadzenia skutera wodnego przez 42-latka. Jego nienaturalne zachowanie i ryzykowne manewry wzbudziły podejrzenie mundurowych, którzy natychmiast zdecydowali się na kontrolę. Po zatrzymaniu maszyny okazało się, że mężczyzna przewoził na skuterze 25-letniego pasażera, który również znajdował się pod wpływem alkoholu.
Badanie alkomatem wykazało u kierującego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, weryfikacja w policyjnych systemach ujawniła, że 42-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Po wytrzeźwieniu 42-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, którym naraził siebie i pasażera, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze