czwartek, 30 lipca 2026 11:03

Dwaj bracia uprawiali konopie. Ich ojciec miał blisko 70 jednostek broni [WIDEO]

Policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o nielegalną uprawę konopi. Podczas przeszukania posesji znaleźli również blisko 70 jednostek broni i ponad 2200 sztuk amunicji, które miały należeć do ojca mężczyzn.
Dwaj bracia uprawiali konopie. Ich ojciec miał blisko 70 jednostek broni [WIDEO]
KMP w Łodzi

Do działań doszło 21 lipca 2026 roku w Justynowie. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali informację, że na jednej z posesji mogą znajdować się narkotyki. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali 30-letniego mężczyznę. Podczas rozmowy przyznał, że posiada narkotyki. W jego pokoju policjanci znaleźli słoik z zabronionymi substancjami.

Funkcjonariusze wyczuli również intensywny zapach marihuany. Po przeszukaniu jednego z pomieszczeń odkryli wyposażoną plantację konopi. Znajdowały się tam między innymi specjalistyczne oświetlenie, wentylacja i ogrzewanie. Policjanci zabezpieczyli 215,08 grama suszu roślinnego oraz 12 krzaków konopi.

Podczas czynności na posesji pojawił się brat bliźniak zatrzymanego. Początkowo twierdził, że nie wiedział o działalności brata. W jego pokoju funkcjonariusze znaleźli jednak kolejne dwa krzaki konopi. Mężczyzna przyznał wtedy, że razem z bratem zajmował się uprawą.

Na tym czynności się nie zakończyły. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, w tym szopy, policjanci znaleźli różnego rodzaju broń, między innymi broń pneumatyczną, strzelby gładkolufowe i rewolwery. Zabezpieczono również ponad 2200 sztuk amunicji.

Na miejsce wezwano Zespół Minersko-Pirotechniczny SPKP Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Biegły z zakresu broni i amunicji potwierdził, że posiadanie zabezpieczonych egzemplarzy bez wymaganego zezwolenia jest zabronione. Broń i amunicja miały należeć do 61-letniego ojca braci.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z 30-latków usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, nielegalnej uprawy konopi oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu do 20 lat więzienia. Jego brat odpowie za nielegalną uprawę konopi.

61-latek usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego pozwolenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty. Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował dozór Policji.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze