poniedziałek, 10 sierpnia 2026 19:03

Tragiczny wypadek na jeziorze. 42-latka wypadła ze skutera wodnego i utonęła

Tragicznie zakończyło się niedzielne pływanie po Jeziorze Rożnowskim. Kobieta wypadła ze skutera wodnego po gwałtownym skręcie. Zniknęła pod powierzchnią wody i mimo prowadzonej akcji ratunkowej nie udało się jej uratować.
Tragiczny wypadek na jeziorze. 42-latka wypadła ze skutera wodnego i utonęła
ilustracja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 sierpnia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący skuterem wodnym gwałtownie skręcił podczas pływania po jeziorze. W wyniku manewru pasażerka wypadła z pojazdu i zniknęła pod taflą wody. Na miejsce natychmiast ruszyła akcja poszukiwawczo-ratownicza. Niestety kobiety nie udało się uratować. Po kilku godzinach jej ciało zostało odnalezione w jeziorze.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu przeprowadzili na miejscu czynności procesowe. Ciało kobiety oraz skuter wodny zostały zabezpieczone do dalszych badań. Dokładne okoliczności i przyczyny tragedii będą ustalane w toku śledztwa.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Nawet pozornie bezpieczna sytuacja może w krótkim czasie doprowadzić do tragedii.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze