niedziela, 1 października 2023 11:34

Wydrukowali stuzłotówki i poszli na zakupy. Raz się udało, przy drugiej próbie zostali zatrzymani

Wydrukowali stuzłotówki i poszli na zakupy. Raz się udało, przy drugiej próbie zostali zatrzymani

Policjanci o Ochoty zatrzymali dwie osoby. 48-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna usłyszeli łącznie trzy zarzuty związane z oszustwem oraz wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Wspólne działanie funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ochockiej komendy doprowadziło do zatrzymania dwóch osób. Patrolowcy w jednej z drogerii przy ulicy Grójeckiej zatrzymali kobietę, która próbowała zapłacić za towar kopią banknotu. Ustalenia jednoznacznie wskazywały, że podejrzanej kilka dni wcześniej udało się celowo wprowadzić w błąd obsługę sklepową oraz  zapłacić falsyfikatem za asortyment. Przy 48-latce policjanci zabezpieczyli fałszywy stuzłotowy banknot. W komendzie na Ochocie badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile w organizmie zatrzymanej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu kobieta usłyszała łącznie dwa zarzuty dotyczące oszustwa i wprowadzania do obiegu fałszywego środka płatniczego.

Na tym działania ochockich stróżów prawa się nie zakończyły. Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kilka dni później dotarli do mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Wszystkie zebrane ustalenia doprowadziły operacyjnych do domku na jednej z posesji przy ulicy Włochowskiej. W środku zabezpieczonych zostało 36 falsyfikatów, identycznych jak ten znaleziony u kobiety oraz zatrzymali 53-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut wprowadzania do obrotu fałszywego środka płatniczego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.


warszawa falszywe banknoty pieniadze 1
warszawa falszywe banknoty pieniadze 1

warszawa falszywe banknoty pieniadze 2
warszawa falszywe banknoty pieniadze 2

warszawa falszywe banknoty pieniadze 3
warszawa falszywe banknoty pieniadze 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama