niedziela, 1 października 2023 10:04

Dilerzy wpadli w zasadzkę kryminalnych. Najechali na kolczatkę, w audi kilogram amfetaminy

Dilerzy wpadli w zasadzkę kryminalnych. Najechali na kolczatkę, w audi kilogram amfetaminy

Kilogram amfetaminy przewozili samochodem dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego. Zostali zatrzymani w Moszczance na zjeździe z trasy S-17 przez kryminalnych z ryckiej komendy. Obu mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Wobec 35-latka sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast 24-latek trafił pod dozór policji.
Kryminalni z ryckiej komendy podejrzewali, że mężczyźni mogą przewozić narkotyki. Do zatrzymania doszło w środę  przed godziną 22.00 w Moszczance na zjeździe z trasy S-17. W celu zatrzymania wykorzystano środek przymusu bezpośredniego w postaci kolczatki drogowej. Mężczyźni byli zaskoczeni ujęciem ich na gorącym uczynku. To dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego w wieku 35 i 24 lat. W samochodzie audi, którym jechali, policjanci ujawnili blisko kilogram białej substancji. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczone środki to amfetamina.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Wobec 35-latka rycki sąd zastosował środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy za posiadanie znacznej ilości narkotyków i czynienie przygotowań do uczestniczenia w ich obrocie. Odpowie on za powyższy czyn w warunkach recydywy, gdyż był już karany w przeszłości za przestępstwa podobne. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec młodszego z mężczyzn zastosowano dozór policji za pomocnictwo w powyższym czynie. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.


moszczanka amfetamina 1
moszczanka amfetamina 1

moszczanka amfetamina 2
moszczanka amfetamina 2

moszczanka amfetamina 3
moszczanka amfetamina 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama