niedziela, 1 października 2023 11:38

Pili wódkę przed restauracją, na widok policjantów zrobili się nerwowi. Jeden miał białe, drugi zielone

Pili wódkę przed restauracją, na widok policjantów zrobili się nerwowi. Jeden miał białe, drugi zielone

Dzięki pracy kryminalnych z komisariatu w Oliwie odpowiedzialności nie uniknie 26-latek, który miał przy sobie ponad 30 porcji amfetaminy oraz 28-latek z Gdańska, który posiadał prawie 180 porcji amfetaminy i marihuany. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. 28-latek jest pod dozorem policji i za swój czyn odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
W czwartek po południu na ul. Bażyńskiego kryminalni z komisariatu w Oliwie podjęli interwencję wobec 26-latka z Gdańska, który pił wódkę i stał przy budynku restauracji. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo, więc kryminalni postanowili go skontrolować. W trakcie przeszukania gdańszczanina policjanci znaleźli przy nim dziesięć zawiniątek z białym proszkiem.

Podczas interwencji kryminalni zwrócili uwagę także na drugiego mężczyznę, który na ich widok zachowywał się nerwowo i szybkim krokiem wszedł do restauracji. Kryminalni ruszyli za nim i podczas legitymowania 28-latka z Gdańska wyczuli od niego zapach marihuany. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie 10 woreczków z suszem roślinnym i białym proszkiem. Kolejne narkotyki funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania mieszkania 28-letniego gdańszczanina.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że 26-latek miał przy sobie 31 porcji amfetaminy, natomiast 28-latek posiadał znaczną ilość narkotyków w postaci 65 porcji marihuany oraz 113 porcji amfetaminy. 28-latek z Gdańsk usłyszał w prokuraturze zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podejrzany był już karany za przestępstwa narkotykowe, więc za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 28-latka policyjny dozór. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, sąd może zwiększyć karę o połowę. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama