niedziela, 1 października 2023 11:21

Dwaj bracia zatrzymani z narkotykami, starszy jest nauczycielem w szkole

Dwaj bracia zatrzymani z narkotykami, starszy jest nauczycielem w szkole

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli w mieszaniu amfetaminę oraz marihuanę. Zabezpieczone środki psychoaktywne zostały przekazane do badań biegłemu sądowemu. Sprawcy najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszą zarzuty posiadania narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas swojej pracy zdobyli informację na temat mieszkańców jednej z dzielnic Gdańska. Kryminalni zajęli się tą sprawą i w miniony wtorek pojechali sprawdzić mieszkanie. Gdy policjanci byli na miejscu, już na klatce schodowej wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. W mieszkaniu, z którego wydobywał się zapach, kryminalni zastali 33-letniego gdańszczanina, a podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę.

Podczas trwających czynności, do mieszkania wszedł inny 41-letni mężczyzna, jak się okazało brat 33-latka. Z pokoju, który zajmował, dobiegał intensywny zapach marihuany. Kryminalni szczegółowo sprawdzili także to pomieszczenie i ujawnili kolejne narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na miejscu policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny, a policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną. Zabezpieczone narkotyki przesłano do badań biegłemu sądowemu.

Przeprowadzona ekspertyza wykazała, że narkotyki ujawnione w pokoju 33-latka to 21 porcji amfetaminy, natomiast 41-latek, nauczyciel jednej z gdańskich szkół miał w swoim pokoju 62 porcje marihuany. Mężczyźni najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszą zarzuty posiadania narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama