niedziela, 1 października 2023 11:30

Przewrócił rowerzystę, a potem kopał go po głowie. Ukradł 23 złote, grozi mu 12 lat więzienia

Przewrócił rowerzystę, a potem kopał go po głowie. Ukradł 23 złote, grozi mu 12 lat więzienia
Do 12 lat więzienia grozi 39-latkowi, który jest podejrzany o rozbój. Mężczyzna najpierw przewrócił jadącego rowerzystę, a następnie kopał po głowie, aby na koniec go okraść. Łupem agresora padło nieco ponad 20 złotych. Pszczyńscy policjanci zatrzymali podejrzanego, który decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w centrum Pszczyny. Gdy dyżurny został powiadomiony o rozboju na młodym mężczyźnie, na miejsce natychmiast skierował patrol. Mundurowi ustalili, że rowerzysta został napadnięty podczas przejażdżki. Sprawca najpierw go przewrócił, a gdy ten upadł, podbiegł do niego i zaczął kopać po głowie. Następnie napastnik ukradł mu 23 zł i uciekł. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a pszczyńscy policjanci zaczęli poszukiwania mężczyzny.

Na podstawie zebranych materiałów już następnego dnia mundurowi zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama