piątek, 5 grudnia 2025 09:39
Reklama

Wchodzili na cudze posesje i je okradali. Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy

Policjanci z Myślenic zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu, w wyniku których straty wyniosły ponad 26 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
Wchodzili na cudze posesje i je okradali. Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy
Policja Małopolska

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach wpłynęły zgłoszenia dotyczące przestępstw przeciwko mieniu, w tym usiłowania kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych oraz kradzieży gotówki i biżuterii. Do zdarzeń doszło na terenie gmin Myślenice, Lubień i Siepraw.

Policjanci, analizując zabezpieczone nagrania z monitoringów i prowadząc działania operacyjne, ustalili, że za przestępstwami stoją te same osoby. Sprawcy – obywatele Ukrainy w wieku 26 i 34 lat – poruszali się po różnych miejscowościach, dokonując tzw. „objazdówek” i wchodzili na przypadkowe posesje. Mężczyźni przebywali na terenie województwa dolnośląskiego.

29 maja 2025 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Myślenicach, we współpracy z policjantami z Bolesławca, zatrzymali podejrzanych. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator postawił im zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa na terenie Polski. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sherif 08.06.2025 23:14
Ale po co 10 lat w więzieniu w Polsce, wyrok i oddać Ukrainie tam są potrzebni na froncie

Poznan 10.06.2025 09:04
Nie. Najpierw kara więzienia a potem wypad.