Do zdarzenia doszło 18 września na budowie w rejonie ul. Sikorskiego i Beethovena w Wałbrzychu. Sprawcy byli doskonale przygotowani – mieli kamizelki odblaskowe, radiostację, biały samochód dostawczy z napisem „zaopatrzenie” oraz sygnały świetlne. Na pierwszy rzut oka wyglądali jak ekipa techniczna pracująca przy przebudowie drogi.
Jak ustalili policjanci, 18, 23, 39 i 45-latek nie wykonywali żadnych prac budowlanych, a ich celem było wycinanie kabli telekomunikacyjnych i kradzież elementów instalacji w celu późniejszej sprzedaży. Ich działania przerwali czujni pracownicy budowy, którzy zorientowali się, że coś jest nie tak, i powiadomili policję.
Podczas interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, którym przyjechali podejrzani, oraz narzędzia wykorzystywane do popełniania kradzieży. Okazało się także, że mężczyźni działali w ten sposób już drugi dzień z rzędu. Łączne straty oszacowano wstępnie na około 15 tysięcy złotych. Dodatkowo ustalono, że złodzieje ukradli także dwie rury wodne.
Najmłodszy z mężczyzn usłyszał już zarzut, a trzech pozostałych spędziło noc w policyjnych celach. Dziś policjanci przeprowadzili z nimi dalsze czynności procesowe. Za kradzież mienia o znacznej wartości każdemu z zatrzymanych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.








![Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO] Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO]](https://static2.kryminalki.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-pozar-na-terenie-prywatnej-firmy-splonelo-szesc-zestawow-ciezarowych-foto-1765709124.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze