Do zdarzenia doszło 21 października br. Trzej mężczyźni mieli rzucać w okna jednej z kamienic materiałami pirotechnicznymi oraz używać przedmiotu przypominającego broń. W wyniku ich działań doszło do uszkodzenia szyb, a mieszkańcy budynku zostali narażeni na realne niebezpieczeństwo.
Sprawa od początku była traktowana przez policję jako priorytetowa. Funkcjonariusze analizowali zabezpieczony materiał dowodowy, prowadzili czynności operacyjne i opublikowali wizerunki sprawców w mediach społecznościowych, apelując o pomoc w ich identyfikacji. W ubiegły czwartek wieczorem policjanci z Komisariatu Szczecin–Niebuszewo, wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zatrzymali głównego prowodyra zdarzenia - 25-latka.
Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli materiały pirotechniczne, substancje i urządzenia wybuchowe, które mężczyzna amatorsko wytwarzał. Zgromadzone dowody pozwoliły postawić mu dwa zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
Dzień później zatrzymano dwóch pozostałych uczestników incydentu - 25-latka i 23-latka. Oboje usłyszeli zarzuty. Sąd aresztował 23-latka na miesiąc, a trzeci z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Dzięki szybkim i skoordynowanym działaniom szczecińskich funkcjonariuszy wszyscy uczestnicy groźnego incydentu zostali zatrzymani, a niebezpieczne materiały zabezpieczone.
Sprawa wciąż jest w toku. Policja i prokuratura prowadzą dalsze czynności procesowe. Mundurowi apelują do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań pod numerem alarmowym 112 lub w najbliższej jednostce policji.

















![Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO] Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO]](https://static2.kryminalki.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-pozar-na-terenie-prywatnej-firmy-splonelo-szesc-zestawow-ciezarowych-foto-1765709124.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze