W minioną środę na krakowskim lotnisku wylądował samolot z Dublina. Wśród pasażerów znajdował się 42-letni Polak. Podczas standardowej kontroli dokumentów strażnicy graniczni wpisali dane mężczyzny do systemu. Baza danych natychmiast wyświetliła czerwony alert, pasażer był poszukiwany.
Za mężczyzną został wydany nakaz zatrzymania przez prokuraturę w Nowym Sączu. 42-latek był poszukiwany w związku z postępowaniem dotyczącym zniszczenia mienia. Choć przebywał za granicą, polski wymiar sprawiedliwości o nim nie zapomniał. Zgodnie z procedurą, mężczyzna musiał zostać zatrzymany i przymusowo doprowadzony do komisariatu w celu złożenia wyjaśnień.
Po zakończeniu czynności na lotnisku, strażnicy graniczni przekazali zatrzymanego policjantom z Zabierzowa. Teraz 42-latek będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny sprzed lat. Za zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.







Napisz komentarz
Komentarze