środa, 4 marca 2026 14:39
Ostrowiec Świętokrzyski: pomoc dla nieprzytomnego mężczyzny

Policjant wracający do domu zobaczył człowieka leżącego na ulicy. Natychmiast ruszył z pomocą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna, który chwilę wcześniej wysiadł z autobusu, nagle upadł na jezdnię i stracił przytomność. Pomoc przyszła błyskawicznie – w pobliżu znajdował się policjant wracający do domu po służbie.
Policjant wracający do domu zobaczył człowieka leżącego na ulicy. Natychmiast ruszył z pomocą

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, funkcjonariusz Wydziału Konwojowego asp. szt. Dariusz Sławiński zauważył całe zdarzenie, jadąc samochodem. Natychmiast zatrzymał pojazd i podbiegł do leżącego na drodze mężczyzny.

Policjant ocenił stan poszkodowanego i wezwał zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przyjazdu karetki monitorował jego funkcje życiowe oraz udzielał pierwszej pomocy.

- Funkcjonariusz zachował zimną krew i do czasu przyjazdu ratowników udzielał mężczyźnie pomocy – przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Z przekazanych informacji wynika, że trafił tam z podejrzeniem urazu głowy.

Wideo:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze