Jak informuje Komenda Miejska Policji w Kielcach, działania przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, wspierani przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Zatrzymany to 27-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie Kielc. Według policjantów mężczyzna wielokrotnie lekceważył przepisy obowiązujące w Polsce. W policyjnych kartotekach figurował między innymi jako osoba dwukrotnie notowana za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Do zatrzymania doszło w poniedziałkowe popołudnie na terenie miasta. Jak informuje KMP w Kielcach, już następnego dnia 27-latek został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Kielcach.
To właśnie Straż Graniczna będzie teraz prowadzić dalsze czynności i decydować o ewentualnych konsekwencjach administracyjnych wobec cudzoziemca. Jednym z możliwych rozwiązań jest wydanie decyzji o deportacji mężczyzny z Polski.

Napisz komentarz
Komentarze