Do zdarzenia doszło 26 lipca na terenie gminy Wilków. Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Mazdy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał 62 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Szybko okazało się, że wykroczenie było najmniejszym problemem 37-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.
Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili również, że 37-latek jest poszukiwany do odbycia pięciu miesięcy kary pozbawienia wolności.
Jak wyjaśnił funkcjonariuszom, jechał odebrać swoją partnerkę z ośrodka leczenia uzależnień. Kobieta podróżowała z nim samochodem i posiadała ważne uprawnienia do kierowania. Po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości policjanci przekazali jej pojazd, natomiast 37-latek został zatrzymany i następnego dnia trafił do zakładu karnego.
Mężczyzna odpowie za przekroczenie prędkości, prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu, kierowanie mimo cofniętych uprawnień oraz niestosowanie się do dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Za najpoważniejsze z tych przestępstw grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz
Komentarze