Praca operacyjna policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku doprowadziła do zatrzymania 39-letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci mieli informację, że mężczyzna może posiadać broń palną, dlatego do działań zaangażowano policyjnych kontrterrorystów. Do zatrzymania doszło przed mieszkaniem 39-latka, mężczyzna wsiadł do samochodu i na widok policjantów próbował uciekać. Policjanci chcąc unieruchomić pojazd oddali strzały z broni gładkolufowej w koła pojazdu. Po unieruchomieniu auta mężczyzna został zatrzymany.
Policjanci weszli do mieszkania mężczyzny, gdzie magazynowane miały być narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 27 litrów płynnej najprawdopodobniej amfetaminy (środki w trakcie badań laboratoryjnych) oraz kilogram kokainy.
Z 27 litrów płynnej amfetaminy, można by uzyskać nawet 120 kg gotowego narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na 4 mln 690 tys. zł. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.









Napisz komentarz
Komentarze