czwartek, 25 czerwca 2026 08:43

Przestępstwa narkotykowe

Zlikwidowane ogromne laboratorium syntetycznych narkotyków. Akcja polskich i ukraińskich służb
Zlikwidowane ogromne laboratorium syntetycznych narkotyków. Akcja polskich i ukraińskich służb
Centralne Biuro Śledcze Policji w kooperacji z Departamentem Walki z Przestępczością Narkotykową Narodowej Policji Ukrainy przeprowadziło wielkoskalową operację ukierunkowaną na zlikwidowanie miejsc produkcji syntetycznych opioidów oraz katynonów. Przeprowadzone działania doprowadziły do zabezpieczenia syntetycznego opioidu-metadonu w ilości, która mogła doprowadzić do zgonu blisko 4 milionów osób. 02.09.2024 06:57
Współlokatorzy handlowali narkotykami i lekami psychotropowymi. 23 i 26-latek trafili do aresztu
Współlokatorzy handlowali narkotykami i lekami psychotropowymi. 23 i 26-latek trafili do aresztu
Zbieranie informacji, przesłuchiwanie kolejnych świadków, praca operacyjna w terenie… a na koniec zatrzymania osób i przejęcie znacznej ilości narkotyków. Tak pokrótce można opisać czynności, które doprowadziły funkcjonariuszy pionu kryminalnego z komisariatu przy ul. Traugutta pod drzwi jednego z wrocławskich mieszkań. Intensywna praca się opłaciła, gdyż w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko: 3700 porcji handlowych marihuany, 9000 porcji mefedronu i metamfetaminy oraz 750 sztuk różnego rodzaju tabletek, w tym kilkaset sztuk ectasy oraz leków psychotropowych. Zatrzymani w tej sprawie 23 oraz 26-letni wrocławianie usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Podejrzanym może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 01.09.2024 18:27    1
Wyszedł z auta i nerwowo się rozglądał. Zwrócił tak na siebie uwagę policjantów - miał narkotyki
Wyszedł z auta i nerwowo się rozglądał. Zwrócił tak na siebie uwagę policjantów - miał narkotyki
Kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdyni, który miał przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli ponad 318 gramów narkotyków, które schowane były w lodówce. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. 30.08.2024 12:16    1    2
Kryminalni ustalili adres dilera i wpadli z niezapowiedzianą wizytą. W mieszkaniu 3,5 kg narkotyków
Kryminalni ustalili adres dilera i wpadli z niezapowiedzianą wizytą. W mieszkaniu 3,5 kg narkotyków
Łódzcy policjanci zatrzymali 27-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli łącznie ponad trzy i pół kilogramów różnych narkotyków . Mężczyzna usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. 30.08.2024 09:17
38-latek próbował ukryć narkotyki pod autem. Znaleźli u niego 3 kg marihuany i haszyszu [FOTO]
38-latek próbował ukryć narkotyki pod autem. Znaleźli u niego 3 kg marihuany i haszyszu [FOTO]
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego realizując czynności w sprawie narkotykowej, zabezpieczyli ponad 3 kilogramy środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali również 38-letniego mieszkańca Kociewia, do którego należały zabronione w Polsce środki. Podjęta skutecznie interwencja oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwoliły śledczym na przedstawienie zarzutów. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia. 30.08.2024 07:16
23-latek jechał ciągnikiem po alkoholu i narkotykach: "wziąłem amfetaminę, żeby nie czuć zmęczenia"
23-latek jechał ciągnikiem po alkoholu i narkotykach: "wziąłem amfetaminę, żeby nie czuć zmęczenia"
Policjanci z Kolna (podlaskie) zatrzymali kierowcę ciągnika rolniczego, który jechał "na podwójnym gazie." Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że 23-latek kierował pod wpływem środków odurzających i miał je też przy sobie. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 29.08.2024 15:44
Diler miał ponad 20 kg narkotyków wartych blisko 1,5 miliona złotych. Został zatrzymany po pościgu
Diler miał ponad 20 kg narkotyków wartych blisko 1,5 miliona złotych. Został zatrzymany po pościgu
W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego KP VI Kraków oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dokonali zatrzymania mieszkańca Krakowa posiadającego znaczne ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli blisko 16 kilogramów mefedronu, 4 kilogramy amfetaminy, 374 gramy marihuany oraz 635 gramów haszyszu. Wobec 30-latka krakowski sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. 29.08.2024 13:15    1    1
20-latek trzymał w garażu prawie 2,5 kilograma różnych narkotyków. Młody diler został aresztowany
20-latek trzymał w garażu prawie 2,5 kilograma różnych narkotyków. Młody diler został aresztowany
Łódzcy policjanci zatrzymali 20-latka, u którego w garażu znaleźli łącznie prawie 2,5 kilograma różnych narkotyków. Mężczyzna usłyszała zarzut uczestnictwa w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. 28.08.2024 17:32    1    1
19-latek wiózł samochodem worek z amfetaminą. Próbował wmówić policjantom, że to tylko sól
19-latek wiózł samochodem worek z amfetaminą. Próbował wmówić policjantom, że to tylko sól
Kolejne narkotyki  zostały ujawnione przez policjantów z kłodzkiej komendy. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości zabronionych substancji. Do policyjnego depozytu trafiła amfetamina, w łącznej ilości blisko 5 000 porcji handlowych. Zatrzymany został 19-letni mieszkaniec powiatu, który był w posiadaniu zakazanych substancji. Co więcej, mężczyzna zapewniał policjantów, że nie są to narkotyki tylko sól. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 28.08.2024 12:58    1
Nalot na laboratorium do produkcji klefedronu. Zatrzymano 3 osoby i przejęto dużo narkotyków [WIDEO]
Nalot na laboratorium do produkcji klefedronu. Zatrzymano 3 osoby i przejęto dużo narkotyków [WIDEO]
Ponad 420 litrów cieczy zawierającej 4-CMC oraz 3 kilogramy gotowych już substancji psychotropowych w postaci klefedronu zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wspierani przez kolegów z innych jednostek. Podejrzani już usłyszeli zarzuty posiadania i wytwarzania wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, substancji psychotropowych, za co grozi im kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. 28.08.2024 07:18