czwartek, 25 czerwca 2026 07:23

Przestępstwa narkotykowe

Zebrali informacje o dilerach i zatrzymali obu w jednym czasie. Przejęte 4 kg narkotyków [WIDEO]
Zebrali informacje o dilerach i zatrzymali obu w jednym czasie. Przejęte 4 kg narkotyków [WIDEO]
Kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową byli doskonale przygotowani do realizacji tej sprawy. Wiedzieli wszystko, kto jest kim, kto za co odpowiada, gdzie należy szukać narkotyków i czyje one są. Zabezpieczyli ponad 4 kilogramy środków odurzających, kilkanaście gramów amfetaminy, po kilkadziesiąt gramów marihuany i kokainy, blisko 850 gramów mefedronu i prawie 3 kilogramy i 400 gramów metaamfetaminy. Zatrzymani 45-latek i 41-latek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, młodszy objęty policyjnym dozorem. 04.09.2024 07:59
Pijany leżał na ławce i krzyczał, że ma marihuanę. Po przyjeździe policjantów pochwalił się ziołem
Pijany leżał na ławce i krzyczał, że ma marihuanę. Po przyjeździe policjantów pochwalił się ziołem
Dzielnicowi rewiru dzielnicowych zatrzymali na dworcu PKP mężczyznę, który był w posiadaniu prawie 60 gramów marihuany. Mężczyzna był nietrzeźwy i leżąc na znajdującej się na peronie ławce zachowywał się irracjonalnie, krzycząc jednocześnie, że w plecaku ma narkotyki. 03.09.2024 17:37
26-latek miał ponad pół kilo marihuany i uprawiał konopie. Tłumaczył, że lubi się wyluzować
26-latek miał ponad pół kilo marihuany i uprawiał konopie. Tłumaczył, że lubi się wyluzować
Tłumaczenia osób, przy których policjanci znajdują narkotyki, są zazwyczaj podobne. Mówią, że nielegalne substancje znaleźli na ulicy, przy śmietniku, w lesie czy parku. Czasami informują, że to tylko na własny użytek, gdyż lubią się zrelaksować. Cóż, taką mają linię obrony — tak jak zatrzymany 26-latek. Niemniej jednak każda osoba posiadająca substancje zabronione musi mieć świadomość, że nie zwalnia jej to z odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. 03.09.2024 13:58    1
Diler zatrzymany z 17 kg narkotyków. Siedział już w więzieniu, teraz czeka go powtórka [WIDEO]
Diler zatrzymany z 17 kg narkotyków. Siedział już w więzieniu, teraz czeka go powtórka [WIDEO]
Ponad 17 kilogramów narkotyków miał 53-letni mieszkaniec Elbląga, którego zatrzymali policjanci kryminalni. Mężczyzna był wcześniej karany właśnie za przestępstwa narkotykowe. W 2021 roku zakończył odbywanie kary. Teraz, do więzienia wrócił ponownie. Sąd zdecydował bowiem o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. 03.09.2024 11:16
Przez kilka miesięcy sprzedawał mefedron nieletnim. W końcu kryminalni wpadli na trop młodego dilera
Przez kilka miesięcy sprzedawał mefedron nieletnim. W końcu kryminalni wpadli na trop młodego dilera
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie i sprzedaż substancji psychotropowych. Diler na terenie powiatu tomaszowskiego przez kilka miesięcy wielokrotnie sprzedawał i udzielał młodzieży, w tym małoletnim narkotyków w postaci mefedronu. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 03.09.2024 09:19
Udaremniony przemyt 177 kg marihuany. Towar przyjechał z Hiszpanii ukryty w ładunku marchwi [FOTO]
Udaremniony przemyt 177 kg marihuany. Towar przyjechał z Hiszpanii ukryty w ładunku marchwi [FOTO]
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli 177 kg marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 9 milionów złotych, która przewieziona z terenu Hiszpanii miała trafić na polski rynek. Do tej sprawy zatrzymano pięć osób. Trzy z nich usłyszały zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za wewnątrzwspólnotowy przywóz znacznej ilości narkotyków. Trzej podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. 02.09.2024 18:35    3
W jednej ręce niósł torbę z narkotykami, w drugiej saszetkę z gotówką - zaskoczyli go na parkingu
W jednej ręce niósł torbę z narkotykami, w drugiej saszetkę z gotówką - zaskoczyli go na parkingu
Dzięki pozyskanym informacjom i własnym ustaleniom operacyjni z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 43-latka, który posiadał około 800 gramów narkotyków. Marihuanę, kokainę, MDMA, mefedron i haszysz policjanci odnaleźli w papierowej torbie, którą miał przy sobie, ale też w kubku stojącym w lodówce, szafce z butami i piwnicy. Dodatkowo zabezpieczyli prawie 5 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 02.09.2024 16:02    1    1
Dwaj dilerzy na celowniku kryminalnych. W mieszkaniach i samochodach kilka kilogramów narkotyków
Dwaj dilerzy na celowniku kryminalnych. W mieszkaniach i samochodach kilka kilogramów narkotyków
Walka z narkobiznesem to codzienność dla policjantów w całym kraju. Choć wciąż pojawiają się nowi dilerzy, próbujący swoich sił w tym zakazanym biznesie, skuteczność policyjnych działań jasno pokazuje, że nie warto podejmować takiego ryzyka. Najnowszy sukces śledczych z Gliwic, którzy zatrzymali, a sąd aresztował dwóch posiadaczy znacznych ilości środków narkotycznych a tym samym zamieszanych w narkotykowy biznes, to kolejny dowód na to, że prędzej czy później każdy, kto wchodzi w świat narkotyków, spotka się z nieuchronnym zatrzymaniem i karą. 02.09.2024 11:07
Zlikwidowane ogromne laboratorium syntetycznych narkotyków. Akcja polskich i ukraińskich służb
Zlikwidowane ogromne laboratorium syntetycznych narkotyków. Akcja polskich i ukraińskich służb
Centralne Biuro Śledcze Policji w kooperacji z Departamentem Walki z Przestępczością Narkotykową Narodowej Policji Ukrainy przeprowadziło wielkoskalową operację ukierunkowaną na zlikwidowanie miejsc produkcji syntetycznych opioidów oraz katynonów. Przeprowadzone działania doprowadziły do zabezpieczenia syntetycznego opioidu-metadonu w ilości, która mogła doprowadzić do zgonu blisko 4 milionów osób. 02.09.2024 06:57
Współlokatorzy handlowali narkotykami i lekami psychotropowymi. 23 i 26-latek trafili do aresztu
Współlokatorzy handlowali narkotykami i lekami psychotropowymi. 23 i 26-latek trafili do aresztu
Zbieranie informacji, przesłuchiwanie kolejnych świadków, praca operacyjna w terenie… a na koniec zatrzymania osób i przejęcie znacznej ilości narkotyków. Tak pokrótce można opisać czynności, które doprowadziły funkcjonariuszy pionu kryminalnego z komisariatu przy ul. Traugutta pod drzwi jednego z wrocławskich mieszkań. Intensywna praca się opłaciła, gdyż w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko: 3700 porcji handlowych marihuany, 9000 porcji mefedronu i metamfetaminy oraz 750 sztuk różnego rodzaju tabletek, w tym kilkaset sztuk ectasy oraz leków psychotropowych. Zatrzymani w tej sprawie 23 oraz 26-letni wrocławianie usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Podejrzanym może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 01.09.2024 18:27    1