piątek, 26 czerwca 2026 14:03

Piraci drogowi

Jechał wężykiem i wyrzucił butelkę przez okno. Wszystko na oczach policjanta po służbie
Płock: w porę zatrzymany
Jechał wężykiem i wyrzucił butelkę przez okno. Wszystko na oczach policjanta po służbie
Czujność i szybka reakcja funkcjonariusza z płockiej komendy zapobiegły być może tragedii na drodze. Policjant, choć był po służbie, zatrzymał 44-letniego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. 18.08.2025 22:56    1
5 tysięcy mandatu i 24 punkty za niebezpieczne manewry na drodze dla 64-letniego kierowcy toyoty
Stargard: sroga kara dla pirata
5 tysięcy mandatu i 24 punkty za niebezpieczne manewry na drodze dla 64-letniego kierowcy toyoty
Droga wojewódzka nr 142, popularnie nazywana „starą autostradą” lub „berlinką”, od lat uznawana jest za miejsce, gdzie kierowcy często ignorują przepisy ruchu drogowego. Policja regularnie podkreśla, że nieodpowiedzialne zachowania na tej trasie są przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Nad bezpieczeństwem czuwa m.in. specjalna grupa Speed, której funkcjonariusze codziennie patrolują odcinek DW142. 18.08.2025 18:10    2
30-latek uciekając przed policją wjechał w znak. Był po narkotykach i wiózł cztery koleżanki
30-latek uciekając przed policją wjechał w znak. Był po narkotykach i wiózł cztery koleżanki
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed policją, a swoją brawurową jazdę zakończył na znaku drogowym. Jak się okazało, 30-latek był pod wpływem alkoholu i narkotyków, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w jego portfelu policjanci znaleźli kolejną porcję narkotyków. 18.08.2025 17:44
Pijana 32-latka próbowała jechać autem bez opon. Odpadły po uderzeniu w krawężnik
Kartuzy: zatrzymał ja policjant po służbie
Pijana 32-latka próbowała jechać autem bez opon. Odpadły po uderzeniu w krawężnik
Policjantem jest się nie tylko na służbie – udowodnił to zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, który w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Jak poinformowała pomorska policja, 32-letnia kobieta miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu i już wcześniej zatrzymane prawo jazdy. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. 18.08.2025 12:09
55-latek jechał 200 drogą wojewódzką. Okazało się, że to nie pierwszy raz, więc dostał zaostrzoną karę
Oława: notoryczny pirat
55-latek jechał 200 drogą wojewódzką. Okazało się, że to nie pierwszy raz, więc dostał zaostrzoną karę
55-letni kierowca BMW pędził drogą wojewódzką nr 396 z prędkością ponad 200 km/h. Zatrzymali go policjanci oławskiej drogówki, a kontrola zakończyła się dla niego najwyższym możliwym mandatem i utratą prawa jazdy. Jak podaje dolnośląska policja, mężczyzna został ukarany w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat był już karany za podobne wykroczenie. 18.08.2025 11:36    1
18-latek wmontował w rower silnik spalinowy i jeździł nim po drogach. Po zatrzymaniu przez policję sprawa trafiła do sądu
Międzyrzecz: takim pojazdem nie powinien wyjechać na drogę
18-latek wmontował w rower silnik spalinowy i jeździł nim po drogach. Po zatrzymaniu przez policję sprawa trafiła do sądu
Osiemnastoletni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego postanowił zamienić zwykły rower w prowizoryczny motorower. Z własnoręcznie przerobionym pojazdem wyjechał na drogę publiczną, gdzie szybko zwrócił na siebie uwagę policjantów. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu, nietypowa konstrukcja nie spełniała żadnych wymogów technicznych i nie była dopuszczona do ruchu. 18.08.2025 10:50    9
Samochód jechał wężykiem, jakby prowadził pijany. Za kierownicą 15-letnia Ukrainka
Wrocław: nieletnia za kierownicą
Samochód jechał wężykiem, jakby prowadził pijany. Za kierownicą 15-letnia Ukrainka
Podczas nocnych działań „Graffiti” prowadzonych na torach odstawczych stacji Wrocław Główny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Kia. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu około godziny 22:00. 17.08.2025 22:15    1
Kobieta zakleszczona w bmw rozbitym na drzewie. Zadzwoniła do kolegi, który ruszył na pomoc z kryształem w kieszeni
Wysokie: wypadek BMW
Kobieta zakleszczona w bmw rozbitym na drzewie. Zadzwoniła do kolegi, który ruszył na pomoc z kryształem w kieszeni
Do groźnego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek (14 sierpnia) na trasie z Łężycy do miejscowości Wysokie. Około godziny 00:30 jadąca tamtędy kobieta zauważyła rozbite na drzewie BMW i natychmiast powiadomiła służby. 15.08.2025 14:01
Jeździł z zakazem autem wartym 1200 zł. Tym razem miał aż 3 promile. Musi zapłacić 10 tysięcy i idzie siedzieć
Chęcin: myślał, że jest bezkarny
Jeździł z zakazem autem wartym 1200 zł. Tym razem miał aż 3 promile. Musi zapłacić 10 tysięcy i idzie siedzieć
Sąd Rejonowy w Kielcach wydał nieprawomocny wyrok wobec 38-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zdecydował się wsiąść za kierownicę. Mężczyzna był nietrzeźwy i próbował uniknąć kontroli, uciekając przed policjantami. 14.08.2025 13:47    1    1
Policjanci ścigali "gang hulajnogarzy". Rozpędzali się nawet do 80 na godzinę
Myślenice: wykroczenia na hulajnogach elektrycznych
Policjanci ścigali "gang hulajnogarzy". Rozpędzali się nawet do 80 na godzinę
W ciągu jednego dnia policjanci z myślenickiej drogówki ujawnili serię wykroczeń popełnianych przez nieletnich kierujących hulajnogami elektrycznymi. Wśród przewinień znalazły się jazda po chodniku, poruszanie się po jezdni bez wymaganych uprawnień, przewożenie pasażerów, a nawet próba ucieczki przed patrolem. Jak informuje myślenicka policja, wszystkie sprawy trafią teraz do sądu rodzinnego. 14.08.2025 11:42    1