niedziela, 1 października 2023 10:21

Dilerzy zaskoczeni podczas transportu narkotyków. W bagażniku mieli marihuanę, mefedron i amfetaminę

Dilerzy zaskoczeni podczas transportu narkotyków. W bagażniku mieli marihuanę, mefedron i amfetaminę

Zabezpieczony ponad kilogram narkotyków i zatrzymanych trzech mężczyzn trudniących się nielegalnym procederem narkotykowym, to efekt działań łódzkich i sieradzkich kryminalnych. 24 i 34-latek wpadli w ręce policjantów, kiedy w bagażniku BMW przewozili nielegalny towar. Zatrzymany został również 49-letni diler. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości nielegalnych środków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez policjantów wydziału kryminalnego łódzkiej komendy wojewódzkiej, na czarny rynek nie trafi ponad kilogram narkotyków.  Policjanci wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 24 i 34 lat. 26 maja 2023 roku w godzinach południowych, na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którym jechali będący w ich zainteresowaniu mężczyźni. Byli oni wyraźnie zdenerwowani i kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów.

Na siedzeniu pasażera funkcjonariusze zauważyli torebkę foliową z nielegalną substancją. Natomiast w bagażniku samochodu policjanci znaleźli torbę foliową z suszem roślinnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione środki odurzające. Mężczyźni zostali zatrzymali i przewiezieni do sieradzkiej komendy. Weryfikując zebrane dotychczas informacje kryminalni przeszukali mieszkania obydwu mężczyzn, gdzie również znaleźli dilerki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Kolejne torebki foliowe z nielegalnymi substancjami kryminalni znaleźli w zakładzie usługowym prowadzonym przez 34-latka. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczony nielegalny towar to marihuana, amfetamina i mefedron. Łącznie policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków.

Dzięki dalszym skrupulatnym czynnościom policjanci wpadli na trop dilera, od którego mężczyźni kupili nielegalny towar. Tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o handel nielegalnymi substancjami 49 - letniego mieszkańca powiatu łaskiego. Zebrany pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości nielegalnych środków. Uwzględniając wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt. Grozi im kara do 12 lat więzienia Mężczyźni w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem.


sieradz narkotyki 1
sieradz narkotyki 1

sieradz narkotyki 2
sieradz narkotyki 2

sieradz narkotyki 3
sieradz narkotyki 3

sieradz narkotyki 4
sieradz narkotyki 4

sieradz narkotyki 5
sieradz narkotyki 5


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama