piątek, 5 grudnia 2025 06:49
Reklama

Zapłacili za auto kilka tysięcy zabawkowymi banknotami. Sprzedawca połapał się dopiero w banku

Pokrzywdzony obywatel Kolumbii zgłosił policji, że podczas sprzedaży swojego samochodu został oszukany. Dwóch mężczyzn zainteresowanych zakupem pojazdu pojechało na jazdę próbną, a następnie spisali umowę i przekazali sprzedającemu gotówkę.
Zapłacili za auto kilka tysięcy zabawkowymi banknotami. Sprzedawca połapał się dopiero w banku
KPP w Bytowie

Dopiero przy próbie wpłaty całej kwoty na konto sprzedający zorientował się, że pieniądze nie są prawdziwe. Były to banknoty przypominające polski stuzłotowy nominał, ale oznaczone jako „souvenir” i przeznaczone wyłącznie do nauki lub zabawy.

Dzięki szybkim działaniom bytowskich kryminalnych, sprzedany samochód został zlokalizowany na terenie powiatu słupskiego, a dwóch podejrzanych w wieku 23 i 25 lat zatrzymano. Obaj usłyszą zarzuty oszustwa, za które grozi im kara nawet do 8 lat więzienia. Policja apeluje o zachowanie ostrożności przy sprzedaży samochodów i sprawdzanie autentyczności otrzymywanej gotówki.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze