czwartek, 25 czerwca 2026 05:20

Przestępstwa narkotykowe

Seplenił podczas rozmowy z policjantami, bo... miał w ustach siedem woreczków z amfetaminą
Seplenił podczas rozmowy z policjantami, bo... miał w ustach siedem woreczków z amfetaminą
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zostali wezwani do wsparcia kolegów, którzy podejmowali interwencję wobec grupy osób. Jednym z wylegitymowanych mężczyzn był 44-latek, który od początku zachowywał się nietypowo – jego mowa była niewyraźna, a sam seplenił. 01.10.2024 13:06
24-letni diler zatrzymany z marihuaną i mefedronem o wartości 2 milionów złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]
24-letni diler zatrzymany z marihuaną i mefedronem o wartości 2 milionów złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]
Policjanci z Wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zabezpieczyli prawie 42 kilogramy marihuany. W ramach prowadzonego w tej sprawie śledztwa zatrzymano 24-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który trudnił się handlem środkami odurzającymi. Łącznie kryminalni w ramach tego postępowania zabezpieczyli już ponad 40 kilogramów marihuany oraz blisko kilogram mefedronu, których łączna detaliczna wartość wynosi ponad 2 miliony złotych. Podejrzany w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu usłyszał zarzuty. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 01.10.2024 11:10    1
Policjanci odkryli dwie leśne plantacje konopi. Największe krzewy miały ponad trzy metry [WIDEO]
Policjanci odkryli dwie leśne plantacje konopi. Największe krzewy miały ponad trzy metry [WIDEO]
Funkcjonariusze z Lubania zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich i zabezpieczyli 26 krzewów. Na jednej z nich mundurowi ujawnili także 51 donic, w których prawdopodobnie uprawiano narkotyk. Rośliny to uprawa ujawniona na polach, usytuowana pomiędzy zaroślami, gdzie konopie nie były jeszcze zebrane. Największa z roślin miała ponad 3 metry wysokości. Kolejna uprawa została zabezpieczona w głębi lasu, także na terenie powiatu lubańskiego. Znalezione rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Dalsze postępowanie związane z ich nielegalną uprawą prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. 30.09.2024 21:37    1
Na widok policjantów uciekali. W mieszkaniu i garażu mieli ponad 30 kg narkotyków [WIDEO, FOTO]
Na widok policjantów uciekali. W mieszkaniu i garażu mieli ponad 30 kg narkotyków [WIDEO, FOTO]
Skuteczne działania oleśnickich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową oraz przejęcia ponad 30 kilogramów środków odurzających. Obaj chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki, lecz zostali niemal niezwłocznie zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków i grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, a sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. 30.09.2024 16:52
28-latek zatrzymany za handel dużymi ilościami narkotyków. Miał amfetaminę, marihuanę i grzyby
28-latek zatrzymany za handel dużymi ilościami narkotyków. Miał amfetaminę, marihuanę i grzyby
Decyzją tczewskiego sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 28- letni mieszkaniec Tczewa, który został zatrzymany w czwartek. Wywiadowcy wspólnie z kryminalnymi z tczewskiej jednostki policji ustalili, że mężczyzna może mieć substancje zabronione. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny blisko 2 kilogramy różnych narkotyków. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia. 30.09.2024 15:07    1
Uprawiał konopie w ogródku, zioło suszył w szafie z ubraniami. 25-latek tymczasowo aresztowany
Uprawiał konopie w ogródku, zioło suszył w szafie z ubraniami. 25-latek tymczasowo aresztowany
Mieszkaniec gminy Tyszowce w swoim pokoju urządził suszarnię marihuany. W szafie zamiast ubrań, wisiała na wieszakach marihuana. Tomaszowscy kryminalni w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli ponad kilogram suszu konopi oraz ponad 10 kg suszu tytoniowego. 25-latek został zatrzymany, usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 28.09.2024 17:39
Na widok radiowozu 22-latek rzucił się do ucieczki. Podczas pościgu wyrzucał woreczki z amfetaminą
Na widok radiowozu 22-latek rzucił się do ucieczki. Podczas pościgu wyrzucał woreczki z amfetaminą
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który został zatrzymany przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mieszkaniec gminy Zblewo uciekając przed policjantami, próbował pozbyć się trefnego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko sto gramów siarczanu amfetaminy oraz zatrzymali 22-latka, do którego należał zabroniony w Polsce środek. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. 28.09.2024 12:49    1
Piętnastolatki zatrzymane z narkotykami. Paliły haszysz na przerwie, policjanci zatrzymali dilera
Piętnastolatki zatrzymane z narkotykami. Paliły haszysz na przerwie, policjanci zatrzymali dilera
We wtorkowe popołudnie, policjanci zatrzymali trzy 15-letnie dziewczyny odurzone środkami psychotropowymi. Przy jednej z nich znaleziono haszysz i metaamfetaminę. Policjanci ustalili, że narkotyki nastolatce sprzedał 17-letni mieszkaniec powiatu leskiego. 28.09.2024 07:51
Pseudokibice zatrzymani za uprawę konopi. Policjanci znaleźli przy nich 2 kg narkotyków [FOTO]
Pseudokibice zatrzymani za uprawę konopi. Policjanci znaleźli przy nich 2 kg narkotyków [FOTO]
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, dzięki intensywnej i wielogodzinnej pracy operacyjnej zlikwidowali uprawę i plantację marihuany, na których rosły łącznie 93 krzewy konopi w różnych fazach wzrostu. Funkcjonariusze podczas realizacji tej sprawy zabezpieczyli ponadto akcesoria i środki chemiczne do uprawy konopi oraz sprzęt do porcjowania nielegalnych środków, wagi elektroniczne, a także blisko 2 kg gotowych narkotyków – marihuany, mefedronu, amfetaminy, oraz 150 rożnego rodzaju tabletek! Podczas działań zatrzymani zostali trzej mężczyźni związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z dolnośląskich klubów piłkarskich, którzy doglądali nielegalnych upraw. Cała trójka usłyszała już zarzuty, m.in. uprawy konopi i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. 27.09.2024 08:20
Jechał po amfetaminie i marihuanie, zgubił go dziwny styl jazdy. Policjanci zatrzymali 26-latka
Jechał po amfetaminie i marihuanie, zgubił go dziwny styl jazdy. Policjanci zatrzymali 26-latka
Działania trzeźwość prowadzone są przez otwocką drogówkę cały rok. Tym razem policjanci zatrzymali do nieodpowiedzialnego 26- latka, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Na dodatek mężczyzna posiadał amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 26.09.2024 15:43