niedziela, 28 czerwca 2026 17:37

Artykuły

Ścigany za morderstwo Ukrainiec uciekł z Polski do Niemiec. Namierzyli go na terenie Bawarii
Ścigany za morderstwo Ukrainiec uciekł z Polski do Niemiec. Namierzyli go na terenie Bawarii
Dzięki skrupulatnej pracy lubuskich policjantów i współpracy z Prokuraturą Krajową, Komendą Stołeczną Policji oraz europejską siecią ENFAST udało się zatrzymać 35-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna był podejrzany o udział w zabójstwie, do którego doszło w 2024 roku w Warszawie. 17.10.2025 08:51
Po pijaku spowodował wypadek, po czym ukrywał się blisko dwa lata. Wpadł po powrocie do Polski
Po pijaku spowodował wypadek, po czym ukrywał się blisko dwa lata. Wpadł po powrocie do Polski
Głubczyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 41-letniego mieszkańca Baborowa poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna od kilku lat unikał odpowiedzialności karnej, ukrywając się poza granicami kraju. Teraz trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad dwa lata. 17.10.2025 08:08
Zwabił nieletnią do toalety i ją wykorzystał. 31-latek skazany na pięć lat więzienia
Zwabił nieletnią do toalety i ją wykorzystał. 31-latek skazany na pięć lat więzienia
W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w sprawie 31-letniego mężczyzny, który w sierpniu tego roku dopuścił się przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniej dziewczynki. Sąd wymierzył mu karę 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. 17.10.2025 07:59
Jeśli go poznajesz, powiadom policję. Ukradł pieniądze i dokumenty gościom hotelowym
Jeśli go poznajesz, powiadom policję. Ukradł pieniądze i dokumenty gościom hotelowym
Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło w jednym z warszawskich hoteli. Nieznany sprawca ukradł pieniądze w różnych walutach, dokumenty tożsamości oraz karty płatnicze należące do gości. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcie mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą i proszą o pomoc w jego identyfikacji. 17.10.2025 07:29
Wjechała w auto policjanta na parkingu. 34-latka z trzema promilami odwoziła córkę do przedszkola
Wjechała w auto policjanta na parkingu. 34-latka z trzema promilami odwoziła córkę do przedszkola
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 34-letnia kobieta, która samochodem przywiozła swoją 5-letnią córkę do przedszkola w Radymnie. Na szczęście w odpowiednim momencie zareagował policjant będący poza służbą. Dzięki jego czujności i szybkiej reakcji nie doszło do tragedii. 17.10.2025 07:26
69-latek kierował dostawczakiem mając ponad dwa promile. Stracił auto i może trafić do więzienia
69-latek kierował dostawczakiem mając ponad dwa promile. Stracił auto i może trafić do więzienia
Złotoryjscy policjanci po raz kolejny udaremnili jazdę kierowcy, który zdecydował się wsiąść za kółko po alkoholu. 69-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami stracił nie tylko prawo jazdy, ale również samochód, który został odholowany na policyjny parking. 17.10.2025 07:12
Kierowca z prawie 2 promilami chciał dać policjantom 5 tysięcy, żeby go puścili. "Śpieszę się do pracy"
Dąbrowa Górnicza: promile i łapówka
Kierowca z prawie 2 promilami chciał dać policjantom 5 tysięcy, żeby go puścili. "Śpieszę się do pracy"
Jak informuje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zatrzymali 46-letniego mieszkańca Sosnowca, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i próbował uniknąć odpowiedzialności, oferując policjantom łapówkę. 16.10.2025 23:22
28-latek miał dosyć życia w ukryciu. Przyszedł na komendę i poinformował, że jest poszukiwany
28-latek miał dosyć życia w ukryciu. Przyszedł na komendę i poinformował, że jest poszukiwany
Niecodzienna sytuacja w Działdowie. Do tamtejszej komendy policji zgłosił się 28-letni mieszkaniec Brodnicy, który sam poinformował funkcjonariuszy, że jest osobą poszukiwaną przez sąd. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacja ta potwierdziła się, mężczyzna miał do odbycia karę łącznie ponad 8 miesięcy pozbawienia wolności. 16.10.2025 21:29    1
Jechał po chodniku motocyklem elektrycznym, gdy zatrzymali go policjanci wmawiał im, że to rower
Jechał po chodniku motocyklem elektrycznym, gdy zatrzymali go policjanci wmawiał im, że to rower
Funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który poruszał się po chodniku pojazdem określanym przez siebie jako „rower elektryczny”. Jak się jednak okazało, maszyna napędzana była wyłącznie silnikiem elektrycznym uruchamianym manetką, co czyniło ją pojazdem mechanicznym niedopuszczonym do ruchu. 16.10.2025 21:26    2
Pędził grubo ponad 200 drogą ekspresową. Wysoki mandat i punkty dla kierowcy BMW
Trzebnica: pirat na ekspresówce
Pędził grubo ponad 200 drogą ekspresową. Wysoki mandat i punkty dla kierowcy BMW
Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, funkcjonariusze z grupy SPEED ukarali kierowcę BMW, który pędził drogą S5 z prędkością 218 kilometrów na godzinę. Na trzebnickim odcinku trasy policjanci zauważyli pojazd jadący zdecydowanie za szybko. Pomiar wykonany wideorejestratorem potwierdził ich przypuszczenia – w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 kilometrów na godzinę, kierowca przekroczył prędkość o blisko 100 kilometrów. 16.10.2025 18:16    1